Pracowita sobota

Podsumowując całą sobotę (02.06.2018) był to dość pracowity dzień związane to było z organizacją piknika strażackiego i wyjazdami do interwencji. Pierwszy wyjazd 11:10 potrącenie dziecka. Naszym zadaniem było udzielenie pomocy dziecku i zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Akcja trwała około 1h Na miejscu znajdowały się 2 zastępy :709s25 (Ford) oraz 701s21 (Renault)

Następnie około godziny 13 zostaliśmy zadysponowani do pożaru przystanku. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się że przystanek został podpalony na szczęście ogień nie zdążył się rozwinąć więc straty w przystanku nie są wielkie. Akcja trwała około 20 min. Na miejscu znajdowały się 2 zastępy: 709s30 (Mercedes) oraz 709s26 (Tatra)

Wracając do pikniku wszyscy mogli pozwiedzać nasze samochody oraz remizę. Piknikowi towarzyszyły pokazy. Nasze MDP zaprezentowało pierwszą pomoc oraz ewakuacje poszkodowanych strażaków. Następnie nasi trochę starsi druhowie zaprezentowali jak prawidłowo używać gaśnicy oraz jak prawidłowo gasić palący się olej oraz jak go nie gasić :).

(ZDJĘCIA NIE SĄ W ODPOWIEDNIEJ KOLEJNOŚCI)

« z 2 »