Powiatowe Dni Strażaka

W sobotę 20 maja zbiórką na żywieckim rynku rozpoczęły się uroczystości Powiatowego Dnia Strażaka, przy dźwiękach orkiestry dętej z Międzybrodzia Bialskiego. Strażacy PSP i OSP przemaszerowali na Mszę Świętą do Konkatedry Narodzenia Najświętszej Marii Panny.

Po uroczystej koncelebrowanej Mszy Świętej strażacy, zaproszeni goście wraz z orkiestrą przemaszerowali na rynek, gdzie zostały wręczone odznaczenia, wyróżnienia i awanse.

Wręczenia odznaczeń, wyróżnień i awansów dokonywali: Wicewojewoda Śląski – Jan Chrząszcz, Poseł na Sejm RP Małgorzata Pępek, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Maciej Kolon, Zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjnego w Komendzie Wojewódzkiej PSP mł. bryg. Wojciech Rapka, Komendant Powiatowy PSP w Żywcu bryg. Andrzej Graca, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu st. bryg. Józef Pietraszko, Wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP RP profesor Marek Trombski, Starosta Powiatu Żywieckiego Andrzej Kalata, Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP w Żywcu Andrzej Zieliński oraz Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Katowicach st. bryg. w stanie spoczynku Stanisław Kuliński.

Wszystkim odznaczonym, wyróżnionym i awansowanym gorąco gratulujemy.