Łabędzi czwartek i pożar sadzy w kominie

Dnia 1.03.2018 około godziny 15:35 zostaliśmy wezwani do przymarzniętych łabędzi na jeziorze. Po przyjeździe na miejsce zostało stwierdzone że łabędzie znajdujące się na lodzie nie potrzebują pomocy. Na miejscu znajdował się zastęp 709s29 Toyota Hilux wraz z saniami lodowymi.

Następnie około godziny 21:30 zostaliśmy ponownie wezwani do przymarzniętych łabędzi. Po wyjeździe z remizy zastępem GBA do łabędzia  dostaliśmy wezwanie do pożaru sadzy w przewodzie kominowym natychmiast udaliśmy się do pożaru sadzy. Akcja gaszenia sadzy trwałam około 1h. Na miejscu znajdowały się 2 zastępy: 709s30 Mercedes Międzybrodzie B oraz  701s21 JRG Żywiec. Po ugaszeniu komina udaliśmy się do przymarzniętych łabędzi.

Obie akcje związane z łabędziami zostały uznane za fałszywe.